Żegnaj Druhu

Proszę Państwa, tylko syty nie zrozumie głodnego.

Dlatego, po raz kolejny ponawiamy apel o pomoc dla rodziny, która od dziesięciu lat mieszka w Niemczech. Wyjechali tam za chlebem. Gdyby zostali inaczej wychowani, gdyby empatia była im obca daliby sobie radę. Jednak ciągle na ich drodze stawały zwierzęta. Znam tę rodzinę i wiem, że przez to, że całe życie pomagali zwierzętom, dzisiaj jest im tak ciężko. Bożena jest matką dwójki dorastających nastolatków. Córka ma nieustanne problemy ze zdrowiem, za nią już kilka operacji. Mieszka z nimi babcia, która ma polską, niewielką rentę. Kilka miesięcy temu zmarł ojciec Bożeny.

Oprócz kotów, psów, opiekują się trzema końmi, które trafiły do nich tylko na chwilę. A już minęły trzy lata, odkąd się nimi zajmują.

Ta rodzina chciała pomóc, a ktoś ich wykorzystał. Dali się wykorzystać, ponieważ nie godzili się z tym, że te zwierzęta mogłyby trafić na rzeź. Konie znajdują się 12 km od miejsca zamieszkania polskiej rodziny. Wiemy, że w tym momencie zwierzęta zostały odcięte od korzystania z wody z mieszczącego się obok niemieckiego gospodarstwa. Bożena starym passatem musi zacząć ją dowozić. W tym momencie musimy rozpocząć poszukiwanie dobrego domu dla tych trzech, naprawdę chorych zwierząt. Tutaj, w Polsce. Jednak na dzień dzisiejszy udostępniamy konto polskiej rodziny:
Sparkasse Emsland

IBAN- DE43266500011191543253

BIC- NOLADE21EMS
lub też konto Fundacji Tara:

dla wpłat z zagranicy:

IBAN: PL 75 1020 5242 0000 2902 0191 7236