Remont stajni i dachu – akcja na rzecz uratowanych

Zbiórka na dach

Jak wiecie, Tara jest właścicielem folwarku. Ba, nawet my – ludzie „urzędujemy” w pałacyku. Kiedyś (w sumie niedawno) wyrwano mu okna, kable prądowe, rury doprowadzające wodę. Wiemy, że kiedyś było tutaj nawet centralne ogrzewanie. Nie obrażamy się na „kozy”, które tutaj zainstalowaliśmy, lecz prosimy, uwierzcie, jest nam bardzo ciężko. Lecz nie o tym chcemy mówić, nie o zimach, których się boimy. Dzisiaj przyszła wiosna do Tary. Co to znaczy? – oczywiście czas na remonty, budowy, tworzenie jutra.

Kolejny dom dla uratowanych koni!

Z wielką nieśmiałością, nadzieją i wiarą przedstawiamy Wam, Drodzy Państwo, kolejny obiekt na terenie Tary. Roboczo nazywamy go „stajnią środkową”. Konie wykupione w Skaryszewie dzisiaj kryją się pod wiatami, lecz wiosna i lato przeminą tak szybko. Musimy, wyremontować dla nich stajnię, która będzie ciepła i bezpieczna. W tej stajni możemy zbudować boksy dla około 40 koni. Zobaczcie Państwo obiekt, który ma być stajnią. Nie przerażajcie się, trzeba wiele zrobić, za duże pieniądze, ale powstanie kolejny dom dla już uratowanych zwierząt.
Dach – ta część budynku wymaga największej naprawy, po wstępnej analizie okazało się, że do wymiany jest około 45 % więźby dachowej, 80 % tarcicy. Do całkowitej wymiany jest pokrycie papowe. Brakuje również rynien, do poprawienia i uzupełnienia jest instalacja odgromowa.

Wszystkich chcących wspomóc finansowo remont nowego domu dla koni, prosimy o przesyłanie darowizn na konto Fundacji z dopiskiem „darowizna na stajnię”.

Fundacja Tara – Schronisko dla Koni
PKOBP S.A. Oddział 3 Wrocław
Nr konta bankowego do przelewu:
PL 75 1020 5242 0000 2902 0191 7236
Dla wpłat z zagranicy: