Włóczykij prosi o pomoc

Mały Włóczykij

Włóczykij to ogierek wykupiony 06.03.2017 ze Skaryszewa. 20 lipca będzie miał pierwsze urodziny. Jest zimnokrwistym koniem, jednak jest o wiele mniejszy, niż jego towarzysze w tym wieku. Początkowo myśleliśmy, że taka jego uroda… Drobniutki, z jasną, rozczochraną grzywą – stąd jego imię.
Po przyjeździe do Tary Włóczykij, jak większość koni, które uratowaliśmy w manewrach skaryszewskich był chory. Tak jak jego towarzysze, dostawał lekarstwa i wyglądało na to, że wszystko będzie dobrze. Jakiś czas temu źrebak zaczął się dziwnie zachowywać, miał objawy kolkowe, na które od razu zareagowaliśmy, w następnych dniach był bardzo apatyczny, wycofany, dostał wysokiej gorączki. Lekarz stwierdził u niego zapalenie oskrzeli, podał mu leki, które pomogły. Włóczykij poczuł się lepiej ale w dalszym ciągu był smutny, odstawał od stada, stał ze spuszczoną głową. Znowu wezwaliśmy weterynarza (od wielu dni jest u Włóczykija codziennie). Doktor pobrał krew i kał do zbadania. Okazało się, że Włóczykij ma duże problemy zdrowotne… Złe wyniki prób wątrobowych, problemy z nerkami, bardzo duże niedobory. Włóczykij od urodzenia musiał być bardzo zaniedbanym i niedożywionym koniem, najprawdopodobniej utuczonym nie wiadomo czym, na szybko przed targiem.

Włóczykij dostaje kroplówki, które go wzmocnią i odżywią. Wiemy, że ten cudowny, kochany dzieciak dojdzie do siebie i niedługo będzie brykał z innymi końmi. Zrobimy wszystko, aby mu pomóc ale potrzebujemy Waszej pomocy! Źrebak przez długi czas będzie musiał dostawać specjalistyczną karmę, suplementy i będzie leczony.
Pokochajcie to maleńkie, końskie dziecko, któremu człowiek już zrobił tyle krzywdy. Zaopiekujcie się nim, zostańcie jego Rodzicami Chrzestnymi. Włóczykij bardzo Was potrzebuje! Odpłaci Wam za pomoc ogromną miłością. Jest przemiłym, uroczym konikiem, uwielbia głaskanie i drapanie, choć po przyjeździe do Tary był dość nieufny w stosunku do ludzi.

Kontakt w sprawie adopcji Włóczykija: adopcje@fundacjatara.info

Prosimy Was także o wpłaty na leczenie tego malucha:
Fundacja Tara – Schronisko dla Koni
PKOBP S.A. Oddział 3 Wrocław
Nr konta bankowego do przelewu:
PL 75 1020 5242 0000 2902 0191 7236
Dla wpłat z zagranicy: