Finisz ur. 26.03.1992, w Tarze od 2004

Zobacz więcej koni do adopcji →

Finisz

Finisz to wałach rasy angloarabskiej. Do schroniska trafił z krakowskiego Klubu Turystyki Konnej „Tabun”. Okazało się, że Finisz cierpi na dość częste schorzenie nóg u koni – szpat.

Szpat to zmiany zwyrodnieniowe, które dotyczą najczęściej stawu śródstępowego dalszego i stepowo-śródstopowego. Przyczyna szpatu nie jest znana. Najczęściej pojawia się on podczas aktywnego okresu treningu u koni w średnim lub starszym wieku. U koni młodych , które są przed rozpoczęciem treningów, szpat może być związany z wypuszczaniem na pastwisko i intensywnym wysiłkiem przed osiągnięciem dojrzałości szkieletu.

Choroba jednak nie przeszkadza Finiszowi korzystać z uroków życia. Tym bardziej, że raczej nie oddaje się porywczym galopadom czy szalonym zabawom z końmi. Jest spokojnym, ale bardzo towarzyskim koniem. Na pastwiskach trzymał się z Luną – zimnokrwistą, łagodną klaczą. Po powrocie do schroniska wrócił do stajni staruszków i teraz zwykle trzyma się z Małą.

Nie da się ukryć, że Finisz ma wyjątkowe zamiłowanie do czystości. Pamiętacie, jak pomagał Kasi i Eli sprzątać stajnię? Jeśli nie, to filmik Wam to przypomni:

Jeśli ktoś z Was chciałby zrobić piękny prezent temu przemiłemu konikowi i zostać jego Opiekunem Wirtualnym, zapraszamy do kontaktu.

Aktualni opiekunowie:

• Monika i Mariusz Goetze