Wirtualna adopcja koni

Celem działania naszej Fundacji jest realna pomoc zwierzętom gospodarskim, a zwłaszcza koniom wcześniej skazanym na rzeź, ciężką pracę czy też śmierć w wyniku złego traktowania, zaniedbania lub nieleczonych chorób. U nas zwierzęta te odnalazły azyl. Daliśmy im spokój, opiekę i całe pokłady miłości. Jesteśmy im potrzebni, a nam potrzebne jest Twoje wsparcie. Możesz go udzielić korzystając z opcji wirtualnej adopcji koni. W ten sposób zyskasz naszą dozgonną wdzięczność.

Konie do adopcji

Jeszcze bardziej niż my na Twoją pomoc liczą Arun, Ballada, Dakota, Elektra, Zawisza, Wiedźmin, Zosia oraz inne zamieszkujące nasze schronisko konie do adopcji. Na obecną chwilę Fundacja TARA organizuje pomoc dla około 300 zwierząt, chociaż ta liczba zwykle z dnia na dzień się zmienia. Poza dorosłymi końmi są tu również przeznaczone do adopcji źrebaki, kuce, osiołki, dziki i każde inne zwierzę, którego na ogół smutna historia spowodowała, że trafiło do naszego schroniska. Natomiast my robimy wszystko, aby nasi podopieczni mogli o tych historiach raz na zawsze zapomnieć. Zapewniamy im wyżywienie, pielęgnację, opiekę weterynaryjną, a przede wszystkim na nowo budujemy ich zaufanie do ludzi.

W tej chwili mamy 159 koni do adopcji wirtualnej:

Aldonza
Aldonza
Amidor
Amidor
Aragorn
Aragorn
Argus
Argus
Artax
Artax
Arun
Arun
Atreja
Atreja
Aurelia
Aurelia
Aurin
Aurin
Babunia
Babunia
Ballada
Ballada
Banita
Banita
Bartosz
Bartosz
Barysza
Barysza
Boginka
Boginka [👤 4

–>

Bolek
Bolek
Bonsai
Bonsai
Bora
Bora
Bruce
Bruce
Bruno
Bruno
Chaaya
Chaaya
Czanta
Czanta
Charlie
Charlie
Czarny Książę
Czarny Książę
Czecia
Czecia
Dakota
Dakota
Darum
Darum
Dawid
Dawid
Dominik
Dominik
Dragon
Dragon
Drop
Drop
Dulcynea
Dulcynea
El Corazon
El Corazon
Elektra
Elektra
Elvis
Elvis
Estrella del Norte
Estrella del Norte
Exkalibur
Exkalibur
Falkor
Falkor
Fantazja
Fantazja
Fart
Fart
Fauna
Fauna
Finka
Finka
Flora
Flora
Flower
Flower
Gandhi
Gandhi
Ganesza
Ganesza
Gniewko
Gniewko
Grenada
Grenada
Hades
Hades
Haker
Haker
Henryk
Henryk
Hippa
Hippa [👤 2

–>

Hol
Hol
Hugo
Hugo
Inez
Inez
Izabel
Izabel
Jamina
Jamina
Jasiu
Jaś
Jeżynek
Jeżynek
Jorika
Jorika
Jowisz
Jowisz
Jurek
Jurek
Jutrzenka
Jutrzenka
Karino
Karino
Kasztanka
Kasztanka
Killer
Killer
Kniaź
Kniaź
Legolas
Legolas
Leonardo
Leonardo
Life
Life
Lord Vader
Lord Vader
Luna
Luna
Margrabina
Margrabina
Masza
Masza
Matuszka
Matuszka
Maurycy
Maurycy
Maxima
Maxima
Michaela
Michaela
Mieszko
Mieszko
Misha
Misha
Misiek
Misiek
Mohikanin
Mohikanin
Monarcha
Monarcha
Mrok
Mrok
Nania
Nania
Naomi
Naomi
Narnia
Narnia
Negr
Negr
Nepal
Nepal
Odit
Odit
Odyn
Odyn
Oktawian
Oktawian
Opal
Opal
Orzesznik
Orzesznik
Pari
Pari
Pepik
Pepik
Petros
Petros
Poranek
Poranek
Raja
Raja
Renji
Renji
Rett
Rett
Rodzynek
Rodzynek
Romeo
Romeo
Róża
Róża
Rubin
Rubin
Sagitta
Sagitta
Sahir
Sahir
Sally
Sally
Sasza
Sasza
Sayani
Sayani
Scarlett
Scarlett
Shanti
Shanti
Shirina
Shirina
Shogun
Shogun
Skyla
Skyla
Sokół
Sokół
Soleil
Soleil
Sophie
Sophie
Soraja
Soraja
Sułtan
Sułtan
Suri
Suri
Syjon
Syjon
Sylwia
Sylwia
Szaman
Szaman
Świt
Świt
Tajfun
Tajfun [👤 4

–>

Tara
Tara
Taruna
Taruna
Tybet
Tybet
Ułan
Ułan
Walenty
Walenty
Wiedźmin
Wiedźmin
Wiosna
Wiosna
Włóczykij
Włóczykij
Yoda
Yoda
Zawisza
Zawisza
Zoja
Zoja
Zorza
Zorza
Zosia
Zosia

Warunki adopcji koni

Wirtualna adopcja koni polega na comiesięcznym pokrywaniu kosztów utrzymania podopiecznego zwierzęcia w schronisku Fundacji TARA kwotą darowizny nie mniejszą niż 20 zł. Pieniądze wpływające na konto Fundacji w ramach wirtualnej adopcji konia ze schroniska przeznaczane są na koszty związane z jego opieką, pielęgnacją, żywieniem i leczeniem weterynaryjnym. Konia lub innego naszego podopiecznego może wirtualnie zaadoptować każda osoba prywatna, firma, instytucja lub szkoła. Wybranego podopiecznego można również współadoptować w kilka osób. Do każdego z prezentowanych tu koni możesz przyjechać osobiście (do czego gorąco zachęcamy), odwiedzając nasze schronisko w Piskorzynie (woj. dolnośląskie), i spędzić ze swoim podopiecznym tyle czasu, ile tylko zechcesz.

Minimalna kwota wsparcia wynosi 20 zł.

Ty dzielisz się z nami, my dzielimy to między zwierzętami

Dla Tary już 20 zł jest wręcz nieocenioną pomocą, gdy ta kwota wpłacana jest regularnie! W związku z tym, iż utrzymanie schroniska pełnego zwierząt to ogromne potrzeby finansowe, a także biorąc pod uwagę fakt, iż pod opieką mamy w większości zwierzęta stare i schorowane, nie istnieje górna granica kwoty adopcji. Niektóre zwierzęta, być może ze względu na mniejszą urodziwość (dla nas oczywiście wszystkie są przepiękne!), czy też mniej przyjazny człowiekowi charakter (najczęściej przez złe doświadczenia z przeszłości…), nie mają żadnego opiekuna lub też mają niewielkie wsparcie. Natomiast ich utrzymanie także kosztuje – dlatego te koniki, które mają na swym koncie więcej, dzielą się z tymi, które mają mniej. Wierzymy, że nasi kochani, hojni Darczyńcy rozumieją, dlaczego zasady adopcji koni wyglądają właśnie tak – wszak żyjemy w tym samym świecie, w którym co i rusz zaskakują nas podwyżki, to prądu, to cen paliw – a to, niestety, wpływa na zwiększenie kosztów życia wszystkich istot.

Te same reguły dotyczą wszystkich zwierząt mieszkających w schronisku fundacji, ale mniejsze zwierzęta, czyli: kozy, psy, koty, świnki, kurki, kaczki, krówki i króliki można adoptować już od 10 zł miesięcznie!

Adopcja koni przez firmy

Wirtualna adopcja konia to świetny sposób na budowanie pozytywnego wizerunku firmy i bardzo dobrze odbierana forma reklamy. Dlatego zachęcamy wszystkich przedsiębiorców do adopcji podopiecznych naszej fundacji dla koni, a także do dzielenia się z klientami informacjami na temat zaadoptowanego zwierzęcia. Jest to bardzo pożądane, bo dzięki temu coraz więcej osób dowie się o schronisku i jego ocalonych przed śmiercią mieszkańcach, natomiast firma będzie miała szansę pokazać, że los zwierząt nie jest jej obojętny. Adopcja daje firmom również możliwość integracji zespołu w ramach przyjazdów na wolontariat – każdy Wirtualny Opiekun jest bardzo mile widziany także realnie! Praca u podstaw, czyli ścielenie boksów, karmienie, czyszczenie koni i innych zwierząt, daje ogromną satysfakcję, a wspólne działanie na rzecz potrzebujących bardzo pomaga zintegrować zespół. Dla nas natomiast taka pomoc jest wręcz nieopisaną, a każda wizyta jest niesamowitą radością, zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt mieszkających w Tarze! Zapewniamy adoptującym nocleg, jednak w związku z ograniczoną ilością miejsc, prosimy o indywidualne ustalanie terminów przyjazdów.

Adopcja w przypadku firm działa na zasadzie wzajemnego wsparcia – za pomoc finansową podopiecznym Tary odwdzięczamy się promowaniem danej firmy wśród odbiorców treści umieszczanych przez fundację w Internecie.

Robimy to poprzez:
• umieszczenie na naszej stronie internetowej www.fundacjatara.info linku, bannera, logo firmy adoptującej;
• „polubienie” adoptującej firmy naszym profilem na Facebook’u, jeśli firma też taki profil na tymże portalu posiada;
• udostępnianie przygotowanych pod kątem promocji adoptującego treści na naszym profilu na Facebook’u – mamy już ponad 93.000 fanów, więc grono potencjalnych klientów jest ogromne!

Wierzymy, że nasi fani dużo chętniej skłonią się do korzystania z produktów i usług firm wspierających dobro zwierząt, dlatego pomagajmy sobie wzajemnie! 🙂

Adopcja koni przez szkoły

Gorąco zachęcamy wszystkie szkoły do wirtualnej opieki nad jednym z podopiecznych Fundacji TARA! Dla szkół taka adopcja stanowi możliwość zintegrowania uczniów poprzez odpowiedzialną opiekę nad koniem. Schronisko jest też ciekawą alternatywą dla wycieczek szkolnych. Zawsze z wielką radością i nadzieją witamy odwiedzające nas grupy – wszak to od młodych będzie zależało, jak postrzegane będą zwierzęta w niedalekiej przyszłości, więc naprawdę warto się postarać, by dzieci poznały je bliżej! Wirtualna adopcja jest także podstawą zaszczepienia w dzieciach i młodzieży empatii oraz pozytywnych zachowań w stosunku do zwierząt – edukacja prozwierzęca to jedno z głównych założeń Fundacji Tara. Bardzo zależy nam na krzewieniu wiedzy na temat zwierząt i ich zachowań, a także na temat warunków, w jakich powinny one żyć, gdyż, niestety, w dzisiejszych czasach warunki te zdecydowanie odbiegają od idealnych i nierzadko jest to zupełnie niedostrzegane zarówno przez młodych, jak i starszych ludzi. Pora to zmienić! Dzieci są przyszłością wszystkich mieszkańców naszej planety, one będą decydowały, jak będzie wyglądało życie na Ziemi w niedalekiej przyszłości!

Jeśli nie całą szkołą, to można także dokonać „Adopcji z klasą!”