Skaryszew

Drodzy Państwo, Mam Wam do przekazania bardzo ważną informację. Wszystko, o czym piszemy czytają również odpowiednie służby. Przez nasze działania na targach, na których handluje się życiem zwierząt, ponieśliśmy spore konsekwencje. Ciągłe przesłuchania i tzw. „kąsanie” przez w/w służby to już norma.

Poniższym oświadczeniem zabezpieczam Fundację Tara – reszta zależy od Was. Oświadczenie Prezes Fundacji Tara, Scarlett Szyłogalis, oświadcza, iż wszelkie działania różnych nieznanych Jej osób wykonywane na terenie i w okolicach targu dla koni w Skaryszewie koło Radomia w dniach 17-18 lutego 2013 roku nie mogą być powiązane z akcją fotograficzną prowadzoną na w/w targu przez przedstawicieli Fundacja Tara – Schronisko dla Koni.

Nie biorę odpowiedzialności za działania ludzi, którzy pojawią się na targu koni w Skaryszewie 17-18 lutego 2013. Scarlett Szyłogalis Teraz do rzeczy. Otrzymaliśmy informację od bardzo znanej, zagranicznej organizacji prozwierzęcej, – nazwijmy Ją „X” – że chce Ona nam, (czyli wszystkim polskim obrońcom zwierząt) pomóc ratować konie. Planują blokadę targu w Skaryszewie. Nie dowiedziałam się jak dokładnie ma się to odbyć, ale znając zarys działań czuję, że skutek będzie przerastał nawet moje oczekiwania. Na moje nawoływania do działań zmierzających do zmiany karygodnego funkcjonowania targów w Skaryszewie i innych miejscach w Polsce odpowiedziała radykalna organizacja, której działania zawsze są zaplanowane i wykonywane z dużym rozmachem. Przytoczę tylko fragment wiadomości, którą otrzymałam:

Obserwując działania zainicjowane przez Pani Fundację i analizując liczne materiały zarejestrowane podczas odbywania się targów Skaryszewie, podjęliśmy decyzję przyłączenia się do akcji mającej na celu zwrócenie uwagi na nieprawidłowości panujące w Skaryszewie. W dobie dzisiejszej świadomości i poziomu dbania o dobro zwierząt panującej w „cywilizowanym” Państwie, do jakich chce się zaliczać Polska, nie możemy pozwolić na to, co odbywa się na targach takich jak Skaryszew. Każda forma zwrócenia uwagi społeczeństwa na tego typu „imprezy” warta jest podjęcia działań. Wyrażamy szacunek do Pani poczynań, proponujemy jednak bardziej radykalne metody. Na dłuższą metę nie widzimy sensu biernego obserwowania, uwieczniania i rozpowszechniania podobnych działań w dotychczasowej formie. Trzeba pamiętać, że bez działań szokujących i zwracających uwagę społeczną ciężko będzie coś zmienić. Żyjemy w czasach gdzie media rządzą światem, więc zwrócenie ich oczu na Skaryszew jest jedyną drogą na zmianę istniejącego stanu rzeczy. Planujemy zablokować wszystkie wyjazdowe drogi z targu. Całkowite uniemożliwienie wyjazdu transportom ze zwierzętami jest jedyną sensowną opcją. Przy zebraniu ok. 3000 osób jesteśmy w stanie tego dokonać. Taka ilość osób daje nam możliwość anonimowego działania i jest warunkiem naszego przybycia. Poinformowanie mediów i zebranie osób pozostawiamy Pani. Udało się to w zeszłym roku, a teraz musi przybrać większe rozmiary. Z naszej strony zapewniamy działania, które będą wspierać blokadę. Mając świadomość, że tak radykalne działania mogą spotkać się z dezaprobatą handlarzy i kupców ze swojej strony możemy zapewnić Pani ochronę.

Stop Skaryszew