Kampanie prowadzone przez Fundację Tara, ich przebieg i sprawozdania z działań. Oprócz informacji na temat samych kampanii, publikujemy również dokumenty wysyłane do instytucji rządowych oraz te, które otrzymujemy w ramach odpowiedzi. Dzięki temu na bieżąco mogą Państwo śledzić nasze działania, ich efekty, a także zapoznać się ze stanowiskiem jakie w prowadzonych sprawach zajmują polscy decydenci.

Kampanie:

FWK (Front Wyzwolenia Koni) →

Stop Skaryszew →

Stop Yulin →

Obietnica

Ratunek dla koni

Działania naszej fundacji są wielotorowe. Na co dzień opiekujemy się końmi oraz innymi czworo- lub dwunożnymi mieszkańcami naszego schroniska, walcząc o ich lepszy byt, a często również o powrót do zdrowia. Niemniej ważne dla nas są również te zadania Tary, które prowadzą do ogólnej poprawy sytuacji koni w Polsce. Istotą fundacji jest bowiem niesienie ratunku dla koni przeznaczonych na ubój. Taki okrutny los spotyka konie gospodarskie, niestety za przyzwoleniem rządu. Polskie prawo dopuszcza bowiem mord na koniach, pozwalając na to, aby te zwierzęta były „przedmiotem” handlu i eksportu do zagranicznych rzeźni. Ludzie tworzący naszą fundację nie chcą i nie mogą się na to zgodzić.

Kampanie w celu ratowania koni z rzeźni

Jako zespół ludzi myślących, pełnych empatii i wrażliwych na krzywdę innych przysłowiowymi „obiema rękami” popieramy wszelkie inicjatywy podejmowane w celu ochrony praw zwierząt. Ale przede wszystkim prowadzimy również własne kampanie, które mają na celu ratowanie koni z rzeźni. Najważniejsza z nich dotyczy przyznania koniom statusu zwierząt towarzyszących człowiekowi. Wytrwale walczymy o to, aby koń uznany był za takie zwierzę w świetle polskiego prawa. Co to zmieni? Otóż m.in. zapobiegnie sprzedawaniu koni do rzeźni, co na ten moment jest wielką krwistą plamą na honorze tego pięknego kraju.

W tym miejscu znajdziesz wyczerpujące informacje o wszystkich naszych kampaniach na rzecz pomocy dla koni. Informacje te dotyczą m.in. przepisów prawnych, opinii, wystosowanych przez fundację petycji, apeli itp. Jeżeli tak jak nam zależy Ci na tym, aby zmienić los niewinnych czworonożnych istot – Twój głos wsparcia w tej sprawie jest nam bardzo potrzebny.