Drop ur. 20.08.1994, w Tarze od 2004

Zobacz więcej koni do adopcji →

Drop

Dobrze wszystkim znany i przez wszystkich uwielbiany mieszkaniec tarowych stajni czeka na Waszą pomoc! Zaopiekujcie się wirtualnie niewidomym koniem o imieniu: Drop.

Ten koń o wyglądzie iście pierwotnym 🙂 mieszka w Tarze już od 10 lat i świetnie sobie radzi, choć wielu z Was pewnie ciężko jest uwierzyć, że niewidomy koń może sobie dawać radę w wielkim stadzie i na rozległych padokach Tary. Ale Drop jest wyjątkowy!

Nasz „pleśniowy” konik o niezwykle rzadkim umaszczeniu, przed przybyciem do Schroniska w 2004, roku był prywatnym koniem użytkowanym pod siodłem, jednak zachorował… Zapadł na ślepotę miesięczną.

Ślepota miesięczna jest chorobą niewdzięczną dla lekarza, właściciela, a przede wszystkim dla pacjenta ze względu na częste nawroty oraz długotrwałe (i niestety nie zawsze odnoszące sukces) leczenie. W wyniku tej choroby nastąpiły nieodwracalne zmiany w oczach konia i Drop oślepł… Co prawda widział zarysy i kontrasty, ale wykluczyło go to całkowicie z możliwości użytkowania. I tak Drop, na którym właściciel nie mógł już jeździć, trafił do schroniska Fundacji Tara, gdzie znalazł dożywotni dom.

Drop jest niezwykle łagodnym i przyjacielskim koniem, ze względu na brak wzrokowego kontaktu ze światem, bardzo ostrożnym w poznawaniu nowego terenu, jednak niezwykle ufnym. Całe swoje życie w Tarze zawsze starał się znaleźć sobie przewodnika, który pomoże mu poruszać się w tarowej rzeczywistości. Wcześniej były to nieżyjący już Kara, Horda i Grosik. Od jakiegoś czasu kwitnie także miłość między nim, a śliczną kasztanką Penelopą. Często za przewodnika służy mu również inna piękność: Mała lub nasza kochana Biała Tara.

Nasz Drop jest oazą spokoju i, jak mawia nasz weterynarz, jest niespotykanie spokojnym pacjentem, co rzadko zdarza się w przypadku niewidomych koni. I całe szczęście, że wizyty weterynarza nie są dla niego przykrym i stresującym przeżyciem.
Przyda się każda pomoc w jego utrzymaniu, dlatego prosimy Was, abyście otoczyli go swoją wirtualną opieką!
Pomożecie?

Aktualni opiekunowie: