Urodziny Naomi

Naomi kończy dziś 13 lat. Do Tary trafiła wraz ze swoją siostrą Leą 26.03.2004 r. Obie klacze miały iść na rzeź. Powód: brakowanie koni w stadninie… Na szczęście młodzież z tamtych okolic zareagowała i pomogła uzbierać pieniądze na Ich uratowanie.
Gdy przyjechały do nowego domu, do Schroniska w Porębach, na początku ostrożne, jednak z czasem Obie stały się bardzo ufne, lubiły przytulanie i głaskanie. Spokojnie pasły się na łące, szczęśliwe, ocalone, może nawet już nieświadome losu, jakiego uniknęły. Nic Im nie zagrażało – tak nam się wówczas wydawało. Nadszedł jednak dzień, który zmienił wszystko.

Tego dnia Lea poczuła się gorzej. Wezwany lekarz weterynarii postawił diagnozę – bardzo złą diagnozę: Angina Pectoris. Ta choroba serca jest bardzo ciężka, często nie ma już czasu na ratunek. Nie mógł nic zrobić, jedyną szansą dla Lei był szybki wyjazd na kliniki – wezwany przewoźnik był już w drodze. Naomi była bardzo nerwowa, przeczuwała, że z Jej siostrą dzieje się coś złego. Właśnie tego dnia straciła zaufanie i resztkę szacunku dla ludzi – w momencie, gdy na teren Schroniska wjeżdżał przewoźnik Jej siostra, Lea, odeszła.

Ten dzień zaważył na całym Jej życiu. Naomi znana jest od tego czasu z ciężkiego charakteru oraz wybuchowości w stosunku do koni i ludzi. Przestała darzyć zaufaniem ludzi w momencie, gdy zgasła Jej młodsza siostra, z którą była bardzo związana. Zmieniła się momentalnie, jakby winiła ludzi za śmierć Lei.

W dniu urodzin życzymy Ci Naomi, żebyś znów otworzyła się na ludzi i uwierzyła, że chcą dla Ciebie jak najlepiej!

Jeśli ktoś z Was chciałby zrobić urodzinowy prezent tej charakternej klaczce i zostać jej Opiekunem Wirtualnym, zapraszamy do kontaktu: adopcje@fundacjatara.info.

Urodziny Naomi