Wigilijne polowanie

odstrzał

Piękny, cudowny czas – wigilia Bożego Narodzenia.

Czas, kiedy ludzie przybywają do domów, gdzie najbliżsi czekają na wszystkich członków rodziny. Jak ptaki lecące rokrocznie do swych rodzinnych gniazd, jak sarny i jelenie biegnące w stronę rykowiska, jak wilki gromadzące się dużą watahą by w blasku księżyca odśpiewać swój odwieczny zew. Wszystkie żywe istoty pragną jednego – przysłowiowego chleba, rodzinnego ciepła, poczucia bezpieczeństwa. Wszystkie żywe istoty pragną po prostu spotkać się w miejscu, gdzie znowu poczują się dziećmi.

Każdy gromadzi się w swoim domu – luzie przy stołach, a dzikie zwierzęta w lesie przy paśnikach… Na czym polega różnica? Człowiek rano obudzi się w swoim ciepłym domu, a po zwierzęciu często zostaje ślad krwi na leśnym dukcie.

W dniu 19.12.2015r. w Puszczy Zielonka pod Poznaniem odbędzie się tradycyjne „Polowanie wigilijne”. Mordowanie zwierząt odbywa się tuż przed wigilią. Myśliwi nie zabijają nieświadomych niczego zwierząt, ponieważ ich rodziny przymierają głodem. Czynią to, ponieważ sprawia im to przyjemność, podnosi adrenalinę, jest to fajna zabawa. Nazywa się to sport myśliwski. A wszystko to w imię tradycji.

Stowarzyszenie „Nie podaję ręki myśliwym” zachęca do bojkotu zaplanowanych polowań. O godz. 8.00, 19 grudnia, przy Leśniczówce Mechowo zaczyna się spotkanie przeciwników mordowania.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: oraz w GŁOSIE WIELKOPOLSKIM – KLIKNIJ

Jeśli Twemu sercu bliska jest ochrona świata, który powinien żyć i istnieć w coraz mniejszych lasach w Polsce, stań z nami w obronie życia. 19.12.2015r. godz. 8.00, Leśniczówka Mechowo.