Jak każdy człowiek może pomagać koniom?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z konieczności pomagania zwierzętom. Wiele psów i kotów czeka w schroniskach na nowych właścicieli czy wsparcie w postaci jedzenia. Nie każdy jednak wie, że to nie jedyne zwierzaki, które są w potrzebie. Na pomoc czeka również mnóstwo koni. Fundacje pomocy koniom powstały przede wszystkim po to, by ratować im życie. Często zdarza się tak, że takie zwierzęta zostały uchronione przed rzeźnią. Z uwagi na to, że jest ich dużo, potrzebują wsparcia. W jaki sposób można pomagać koniom?

Czy konia można adoptować?

Koty czy psy to zwierzęta domowe, które można adoptować ze schroniska i zabrać je ze sobą. W przypadku koni sprawa jest zdecydowanie bardziej skomplikowana. Nie każdy ma warunki do opieki nad takim zwierzakiem, więc zwykle tradycyjna adopcja nie jest możliwa. Jednak nic straconego. Fundacja ratująca konie daje możliwość wirtualnej adopcji konia. Jest to świetny sposób wsparcia podopiecznych fundacji, który pomaga pokryć koszty związane z żywieniem, pielęgnacją, leczeniem i opieką nad końmi. Warunki adopcji koni nie są skomplikowane.

Wystarczy regularnie wnosić opłatę minimum 20 złotych, która dla wielu osób nie jest zbyt dużym obciążeniem, a jednocześnie stanowi ogromne wsparcie dla zwierząt. Co więcej, osoba, która adoptuje konia, może go regularnie odwiedzać i spędzać z nim tyle czasu, ile chce. Nie każdy jednak może zaoferować takie wsparcie. W takich przypadkach można pomóc, na przykład przekazując 1% podatku dla fundacji koni, co nic nie kosztuje, a jest nieocenioną pomocą.

Jak jeszcze można pomóc koniom?

Sposobów pomocy zwierzakom jest wiele. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma możliwość niesienia regularnej pomocy, dlatego oprócz adopcji konia, można również złożyć zamówienie w sklepie z artykułami dla koni i wysłać je do fundacji. Warto również wspomnieć, że pomoc koniom nie musi się wiązać wyłącznie z pieniędzmi. Osoby, które mają co najmniej 16 lat i wyrażają chęć niesienia pomocy, mogą dołączyć do wolontariatu dla koni.

W przytułku dla koni każda para rąk się przyda. Mowa tutaj na przykład o wyrzucaniu obornika, pracach remontowych, dawaniu siana, opiece nad końmi i wypuszczaniu ich na padok. Takie prace nie są lekkie, jednak przynoszą ogromną satysfakcję i stanowią wielkie wsparcie dla zwierząt, które są w potrzebie.